Nie bój się psychologa

Gdy w naszym życiu pojawia się problem, zazwyczaj staramy się go rozwiązać. Brak nam pieniędzy – bierzemy kredyt. Mamy problemy z kręgosłupem – idziemy do lekarza. A co dzieje się, gdy cierpi nasza dusza?

Wówczas zasłaniamy się poglądem, że jesteśmy w stanie pomóc sobie sami. Pójście do psychologa, w naszym kraju, jest równoznaczne z głośnym przyznaniem się do słabości.

Nie bój się psychologaPójście do lekarza czy doradcy finansowego słabością nie jest, więc czemu „lekarz od duszy” już tak? Głównym problemem jest to, iż ludzie boją wyjawić się przed kimś obcym swoich obaw.

Grzebanie w przeszłości, we własnych emocjach jest bolesne ale i pomocne. Świadomość ludzi w tej kwestii, jak bardzo pomocna jest psychologia, jest mała.

Psycholog – jako osoba – z górny nas nie ocenia. Jego misją jest dotarcie do wnętrza człowieka i odkrycie jego powodów owego zachowania, lęków. Pomaga nam uświadomić sobie rzeczy, z których sami nie zdajemy sobie sprawy. Poprzez opis naszych zachowań, wyjaśnia nam, co się w nas dzieje.

To jest podstawą do zmiany.

By rozwiązać problem, który w nas tkwi, potrzebna jest świadomość jego istnienia. Jednakże czasem to za mało. Trzeba również uświadomić sobie jego podłoże.

Rola psychologa w tej kwestii jest nieoceniona. Ostatecznym celem psychologii, jest pokazanie nam jak możemy kierować swoim zachowaniem, oraz pozwala przewidzieć nasze różne emocje.

Psycholog to lekarz, który może pomóc nam bardziej niż pan w banku ratujący nas przed wierzycielami, lekarz wykrywający na co chorujemy. Wszystko dlatego, że wszelka przyczyna naszych działań, nawet zdrowia, zaczyna się w duszy. Dlatego tak istotne jest dbanie o tę sferę naszego życia i zdrowia.

Add a Comment