Dieta cud?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaką dietę stosować, aby szybko i skutecznie się odchudzić? W dzisiejszych czasach, kiedy modna jest szczupła sylwetka, a presja związana z wyglądem jest bardzo silna, wiele kobiet wydaje znaczne środki na poradniki dietetyczne i cudowne tabletki wspomagające odchudzanie.

Jaka dieta cud?Jednak jedynym naprawdę skutecznym kluczem do osiągnięcia długotrwałych efektów jest zmiana sposobu myślenia i wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że „śmieciowe jedzenie”, brak ruchu, nieregularne pory przyjmowania posiłków czy nadmierna ilość słodyczy źle wpływają nie tylko na naszą sylwetkę, ale i na zdrowie.

Jeżeli jednak mamy tendencje do tycia i więcej niż kilka kilogramów do zrzucenia, musimy pogodzić się z tym, że chudnięcie będzie procesem długotrwałym.

Dlatego też warto opracować kompleksowy plan dietetyczny, obejmujący nie tylko planowanie posiłków, ale także ćwiczenia fizyczne oraz dbanie o ciało, a w szczególności o gęstość i jędrność skóry, która po utracie dużej liczby kilogramów może stać się wiotka i obwisła. Domowym sposobem na poradzenie sobie z takim problemem może być peeling cynamonowy.

Do balsamu do kąpieli dodajemy trochę mielonej kawy i cynamonu, który energicznymi ruchami wcieramy w ciało za pomocą szorstkiej gąbki. Ta tania a zarazem skuteczna mikstura pobudza krążenie krwi, ujędrnia i przeciwdziała cellulitowi. Uwaga! Należy być dość ostrożnym przy dobieraniu dawki cynamonu, który jest substancją silnie uczulającą!

Czytaj kolejny artykuł: Błonnik z ananasem + Chrom.

Add a Comment