Calominal – Czy Odchudza? Opinie i INFO

Calominal to suplement, który ma za zadanie wspomagać leczenie nadwagi, wspomagać kontrolowanie wagi ciała oraz wspomagać zmniejszenie przyswajania cholesterolu.

Przeglądając opinie na niejednym forum na temat Calominal można zauważyć, że większość osób stosuje ten środek przede wszystkim mając na celu zrzucenie wagi.

Calominal - opakowanieTabletki Calominal zmniejszają ilość tłuszczów, które są wchłaniane z pokarmów, a tym samym ilość dostarczanych do organizmu kalorii.

Należy wspomnieć, iż preparat ten to NIE JEST lek na odchudzanie. Producenci zastosowali tutaj jeden sprytny trick i na środku opakowania dużym, widocznym drukiem napisali „Leczenie nadwagi”, a powyżej małym drukiem „wspomaga”.

Dlatego też wiele osób myśli, że jest to magiczny lek, który leczy nadwagę, wystarczy go tylko przyjmować, nic nie robić i waga sama zacznie spadać.

Dlatego warto zejść na ziemie i uświadomić sobie, że bez zmiany odżywiania żadne tabletki nas same nie odchudzą.

Dawkowanie:

Według mnie dużą wadą jest stosowanie Calominal, ponieważ chcąc stracić na wadze należy przyjmować 2 tabletki 2 razy dziennie, czyli w sumie 4 tabletki na dzień.

W opakowaniu natomiast jest 60 tabletek, czyli 1 opakowanie starcza tylko na 15 dni, a wiadomo, że odchudzanie to długotrwały proces i często nie trwa miesiąc tylko dłużej, czyli opakowań trzeba trochę kupić i tabletek dość sporo łykać ;/

Tabletki trzeba popijać min. 250 ml wody, a w czasie całej kuracji należy pić przynajmniej 2-3 litry płynów dziennie.

Przeciwwskazania:

Calominal nie powinno się przyjmować w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb lub mięczaków lub na którykolwiek ze składników wyrobu.

Nie stosować wyrobu Calominal jednocześnie z lekami lipofilowymi (np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, witaminami A, D, E i K, niektórymi antybiotykami). Producent zaleca zachować odstęp co najmniej 4 godzin między przyjęciem leków a przyjęciem preparatu Calominal. Jeśli leki są przyjmowane długotrwale przed zastosowaniem wyrobu Calominal należy skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne:

  • zaburzenia trawienia jak np. zaparcia, wzdęcia, uczucie pełności (spowodowane przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów).
  • reakcja alergiczna (w rzadkich przypadkach) mogąca objawiać się: biegunką, wymiotami, nudnościami, wysypką skórną, świądem, obrzmieniem, dreszczami, zawrotami, potami, mrowieniem lub bólami głowy.

Cena:

ok. 30 zł

Skład:

  • celuloza
  • chitozan
  • poliwinylopirolidon
  • sole magnezowe kwasów tłuszczowych
  • dwutlenek krzemu

Opinie o Calominal

Poniżej przykładowe opinie o tabletkach Calominal

Calominal jest sporo, ale to sporo przereklamowanym produktem. Jestem po 3 tygodniach stosowania, żadnego efektu nie widzę! Jestem nawet trochę zła, bo nie liczyłam może na utratę 5 kg, ale chociaż 1.. a tu nic. Poczytałam i teraz już wiem, że główny składnik chitozan nie daje w ogóle nadziei na utratę wagi. – sprawdzlek.pl

Witam,ja także kupiłam ten calominal,reklamują że działa,nieprawda! Szkoda pieniędzy,nic nie schudłam,oponka jak była tak jest – forum kafeteria.pl

Nie twierdzę, że Calominal nie działa, na pewno na kogoś zadziała, choć czytając opinie natrafiłem może na 1 pozytywną na 20 negatywnych więc o czymś to musi świadczyć.

No i nawet jeśli zadziała to pamiętaj, że zadziała – WSPOMAGAJĄCO, czyli osoba, która schudła zmieniła również swój sposób odżywiania czy też zaczęła się więcej ruszać.

Zamienniki

African Mango - zamiennikJeśli chodzi o zamiennik Calominal to osobiście polecam African Mango – www.africanmango.pl. Tabletki te posiadają naturalny termogenik, czyli wyciąg z pestek afrykańskiego mango. Termogeniki to obecnie najskuteczniejsze substancje wspomagające spalanie tłuszczu. Poza tym w składzie jest błonnik, który ogranicza apetyt i oczyszcza organizm z toksyn.

Przykładowa opinia:

Polecam wszystkim suplement African Mango! Stosowałam wcześniej już wiele podobnych preparatów ale żaden nie był tak skuteczny. Chciałabym podzielić się z Wami moim sukcesem, gdyż schudłam z African Mango prawie 9 kg! Uwierzyłam w siłę afrykańskiego mango i polecam ten produkt wszystkim moim koleżankom, które ze zdziwieniem ciągle pytają: ‘Jak to możliwe?’. African Mango moim zdaniem to najlepszy suplement wspomagający odchudzanie. A wiem co mówię, gdyż przetestowałam liczne preparaty… – Maja, Katowice

Najtaniej można je kupić bezpośrednio od producenta czyli ze strony – www.africanmango.pl

11 komentarzy

Add a Comment