1000 kalorii: co warto wiedzieć o tej diecie?

Słynna dieta 1000 kalorii dla wielu osób jest najlepszym sposobem na odchudzanie. Czy jednak faktycznie każdy z nas może z niej korzystać? Zanim rozpoczniemy walkę ze zbędnymi kilogramami za jej pomocą, poznajmy dokładniej jej podstawowe zasady.

Dieta 1000 kcalNie jest ich zbyt wiele. Zasady, na jakich opiera się ta dieta, są z pozoru banalne. Odchudzanie może być w jej przypadku skuteczne, nawet jeśli jemy to, na co mamy ochotę. Warunek jest tu tylko jeden – dzienna wartość kaloryczna przyjmowanego przez nas jedzenia nie może przekroczyć 1000 kalorii.

Odchudzanie dzięki takiej diecie może być skuteczne, jednak aby nasze zdrowie nie ucierpiało, należy zachować szczególną ostrożność. Podstawa to wybór tych potraw, które dostarczą nam możliwie jak największej ilości składników odżywczych, a które jednocześnie nie będą miły zbyt wysokiej wartości kalorycznej.

Wiele osób łączy też dietę 1000 kcal z jakimś suplementem diety dla lepszych efektów np. z Calominal. Czy faktycznie są lepsze rezultaty – trudno powiedzieć, ale wydaje mi się, że tak.

Odchudzanie za pomocą tak rygorystycznych diet, jaką jest dieta 1000 kalorii, wiąże się też z dość niską ich skutecznością. Głównym problemem staje się tu efekt jo-jo, czyli szybkie przybieranie na wadze, które zaczyna być zmorą tych osób, które właśnie dietę 1000 kalorii zakończyły.

Dieta 1000 kalorii to dobre rozwiązanie dla tych, którzy liczą na szybkie efekty. Z diety takiej mogą jednak korzystać tylko te osoby, które są zdrowe i które potrafią dokładnie planować swe codzienne posiłki. W innych przypadkach takie odchudzanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Add a Comment